(вересень – грудень 2017р.)

Проект підтримано:

Міська програма «Молодь Харкова» на 2012-2017 роки, затверджено рішенням 12 сесії 6 скликання від 22.12.2011 №587/11 (зі змінами)

Мета проекту: підвищення рівня поінформованості молоді з питань гендерної політики міст для формування у їх середовищі активної позиції щодо впровадження кращих гендерних практик у територіальний розвиток громади Харкова

Обґрунтування актуальності реалізації проекту: У Харкові, як і у інших українських містах, до теперішнього часу переважає гендерно нейтральна політика, у якій поза увагою залишаються особливі потреби різноманітних категорій «гендер+» (жінок і чоловіків різних вікових категорій, фізичних можливостей, які залучені до продуктивної та репродуктивної праці т.ін.). Разом з тим гендерні урбан-практики залишаються маловідомими широкому колу молоді, оскільки у вітчизняних освітніх програмах вони не представлені, а розвиваються лише освітянами-ентузіастами в рамках позанавчальної роботи. Реалізація проекту дозволить сформувати необхідний рівень гендерної компетентності молодих лідерів/лідерок для розбудови сучасного «міста рівних можливостей».

Основні завдання проекту:

- надати молоді актуальні знання про гендерні цінності, гендерні практики та гендерні стратегії сучасних міст;

- надати авторам найактуальніших гендерних ініціатив методичну підтримку з розробки гендерно-орієнтованих проектів для конкретних локацій або сфер життєдіяльності Харкова.

Школа гендерної урбаністики у ХНУМГ імені О.М. Бекетова

28 вересня 2017 р. у Харківському національному університеті міського господарства імені О.М. Бекетова відбудеться перше заняття Школи гендерної урбаністики, в рамках проекту «Гендерна політика великого міста». Захід підтримано міською програмою «Молодь Харкова» на 2012-2017 роки. Ініціатори та виконавці проекту: ГО «Молода перспектива», ГО «Лінк» та Гендерний центр ХНУМГ ім. О. М. Бекетова.

Ідея проекту ґрунтується на розумінні того, що міста мають бути безпечними і комфортними для Усіх. Досвід використання мешканцями та мешканками міських локацій різноманітний, й разом з тим важливо враховувати потреби уразливих категорій.

Перше заняття Школи гендерної урбаністики буде присвячено темі «Гендерночутливі локації в урбанізованому просторі. Інклюзивне і гендерно-чутливе проектування».

Учасники та учасниці заняття ознайомляться з базовими принципами гендерного моніторингу міста, а також отримають можливість опанувати елементи інклюзивного проектування на прикладі окремих міьких локацій Харкова.

Методика заняття розроблена з використанням німецького досвіду, набутого під час роботи у ворк-шопі «Інклюзивне і гендерно-чутливе проектування» (Організатори заходу: ГО Urban Forms Center за підтримки Представництва Фонду імені Гайнріха Бьолля в Україні, Центру міської історії Центрально-Східної Європи і Державної наукової архітектурно-будівельної бібліотеки імені В. Г. Заболотного).

Авторам та авторкам гендерно-орієнтованих урбан-ідей буде надана експертна підтримка для їх впровадження на конкретних локаціях Харкова!

Перше заняття буде проведене 28 вересня 2017 р. 1300 – 1600 за адресою:

м. Харків, узв. Куликівський, 11.

Для участі в проекті «Гендерна політика великого міста»  потрібно заповнити заявку:

https://docs.google.com/forms/d/1s91SsHeuDyDuLxNJb1nCjZztt7Th_IEIYbGa4w_IklU/viewform?edit_requested=true    

 

 

gen kons donetck  open for young people  eng png  khark misk rada

 

24-29 листопада 2014 р., Харків
 
– участь у Інформаційному тижні «Торгівля людьми. Захист та безпека»
torg ludmi
 
Прес-конференція проведення у Харкові Тижня протидії торгівлі людьми (25 листопада 2014 р.)
25 листопада 2014 г, в рамках проекту «Торгівля людьми. Захист і безпека », відбувся візит до Університету Генерального консула Генерального консульства Німеччини в Донецьку д-ра Детлефа Вольтера. Мета візиту - підтримка інформаційної компанії, знайомство студентства з можливостями освітніх та соціальних програм для української молоді, пропонованих німецьким урядом (посилання). Зокрема, координатори проекту «OPENforyoungwomen» розповіли студентам Університету як не стати жертвами торгівлі людьми та отримати легальну роботу в європейських країнах.
Генеральний консул Детлеф Вольтер і ректор Університету Володимир Миколайович Бабаєв взяли участь у брифінгу для журналістів, а також у презентації спеціальної лекції для студентів і викладачів. Модератори проекту: к.е.н., доц., Директор Гендерного центру Бібік Н.В., к.філос.н., Доц. Фесенко Г.Г.
В інформаційному блоці виступили: координатор проекту «OPENforyoungwomen» в Україні М. В. Лось, проректор Харківського університету внутрішніх справ О.Головко, менеджер освітніх програм Центру «Ла Страда - Україна» В. Андреенкова, викладач культурного та освітнього центру «Будинок Нюрнберга» в Харкові С.Ласман, головний спеціаліст Департаменту науки і освіти Харківської обласної державної адміністрації Н.А.Сухорукова. Начальник відділу соціальної роботи Харківського міського центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді «Довіра» Є.В. Демяннік зазначила, що 25 листопада - початок щорічної міжнародної акції «16 днів проти насильства», координатором якої в Україні є Міністерство соціальної політики.
  • Рабство в 21 столітті. Харків'ян навчать як не стати жертвами торговців людьми (посилання)
  • У Харкові стартувала інформаційна тиждень по боротьбі з торгівлею людьми (посилання 1) (посилання 2)
  • Інформаційний тиждень в рамках проекту «Торгівля людьми. Захист і безпека »пройде з 24 по 29 листопада в Харкові. (посилання)

 

 

 
2 -7 червня 2015, Штутгарт,
Федеративна Республіка Німеччина
 
- участь у воркшопі
«Торгівля людьми – проблема для Церкви й суспільства»
torg ludmi 1

Гендерний центр Університету був запрошений до участі у роботі секції «ZentrumGender», як учасник проекту «Торгівля людьми. Захист і безпека», ініційований міжнародною мережею «OPENforyoungwomen» (посилання). У також взяли участь: керівниця проекту «OPENforyoungwomen» Зігрід Шнайлер-Груб та його координаторка в Україні Марина Лось.
Делегація Університету ознайомилася з європейськими практиками: гендерної урбаністики, проектування безбар’єрного простору міста, дотримання екологічних стандартів під час організації публічних заходів. Також викладачі Університету ознайомилися з проектними пропозиціями освітніх закладів Німеччини, представлених платформою «Суспільство і освіта», та встановили нові контакти, обговорили можливі варіанти партнерства в освітніх міжнародних мережах і проектах.
torg ludmi 2

ХНУМГ ім. О.М. Бекетова на Форумі представляли: доц. кафедри історії і культурології, к.філос.н. Фесенко Г.Г.; доц. кафедри управління у міському господарстві та будівництві, к.т.н. Фесенко Т.Г.; ст. викл. Юрченко Д.О. та викл. Остапченко В.О. кафедри іноземних мов.

1 konf 
 
 
 
 
 
 
Гендерна політика міст: історія та сучасність // Матеріали Міжнародної науково-практичної конференції (Академія міського господарства, Харків, 18 грудня 2003 року): Наук. зб. – Х.: Східно-регіональний центр гуманітарно-освітніх ініціатив, 2004. – 304 с.
 

2 konf
 
 
 
 
 
 
Гендерна політика міст: історія та сучасність. Вип.2 / Матеріали ІІ Міжнародної науково-практичної конференції (Харківська національна академія міського господарства, Харків, 23-24 травня 2007 року): Наук. зб. – Х.: «Озон-Інвест», 2007. – 200 с.
 
2.1 konf
 
 
 
 
 
 
Гендерна політика міст: історія та сучасність. Вип.3 / Матеріали ІІ Міжнародної науково-практичної конференції (Харківська національна академія міського господарства, Харків, 23-24 травня 2007 року): Наук. зб. – Х.: «Озон-Інвест», 2007. – 200 с.

Сейчас 604 гостей и 7 зарегистрированных пользователей на сайте

3 konf

ukraine
 

fl gorodafl oblasti

france diplomatie

kievsk dialog

mejd fond vidrodjennya

open for young women

ranju

un women

genger

go govern