12962 630x0 8be

22-25 вересня 2016 р. в Полтаві відбувся фестиваль про сучасне місто та його суспільство “Майстерня міста”. Фестиваль став місцем для презентації і обговорення новаторських ідей щодо розвитку міста, демонстрації цікавих рішень урбан-дизайнерів з елементами інклюзивності та гендерними візіями. Актуальною темою для обговорення учасниками майстерні стала «Місто рівних можливостей». Відзначалося, що у більшості українських міст немає належної інфраструктури, передбаченої для мешканців з особливими потребами (пандусів, пониження тротуарів, звукової навігації). Місто рівних можливостей має і важливу гендерну складову, зокрема, проблематику присутності жінки у публічних просторах міста.

На семінарі-дискусії «Жінки та місто» були презентовані теоретичні та практичні напрацювання Гендерного центру ХНУМГ ім. О.М. Бекетова (завдяки підтримці проектного офісу Німецького товариства з міжнародного співробітництва (GIZ) у Полтаві «Інтегрований розвиток міст в Україні»). Доцент кафедри історії і культурології Фесенко Г.Г. ознайомила учасників з кращими європейськими практиками у сфері гендерної урбаністики. Передусім мова йшла про Відень, що посідає перше місце у міжнародному рейтингу з гендерної політики міст. У другій частині семінару гендерна експертка Олена Стрельник представила результати проекту «Полтава очима жінок», у якому брали участь жінки різних соціальних категорій (матері, велосипедистки, жінки з інвалідністю та ін.).

Гендерний центр Університету (директорка – к.е.н., доц. Бібік Н.В.) планує продовжити співпрацю з муніципальними та громадськими інституціями Полтави.

ПОСИЛАННЯ:

https://www.youtube.com/watch?v=b_T9uIR9wxw

http://strichka.com/article/52838072

http://pl.vkadri.com/video/hromadsketb-poltava-chy-komfortno-ginkam-gyty-v-poltavi.html


We have 509 guests and 8 members online

3 konf

ukraine
 

fl gorodafl oblasti

france diplomatie

kievsk dialog

mejd fond vidrodjennya

open for young women

ranju

un women

genger

go govern