15-17 червня 2017 р. Гендерний центр Університету взяв участь у роботі першого всеукраїнського «гендерного хакатону», що відбувся у СумДУ. Особливістю хакатонів (hackathons) є організація широкої інформаційно-комунікативної платформи для спільної роботи над розробкою актуальних програмних продуктів. Гендерний хакатон був покликаний продемонструвати, що комп’ютерне програмування є дієвим інноваційним інструментом для роботи над гендерними аспектами функціонування університетів. Захід став частиною масштабного кількарічного партнерства Всеукраїнської мережі осередків гендерної освіти ВНЗ України з Представництвом фонду ім. Фрідріха Еберта в Україні.
Під час хакатону гендерні експерти/тки спільно працювали з ІТ-фахівцями/чинями. За допомогою програмістів, ІТ-дизайнерів розроблялися технічні завдання для створення гендерно-орієнтованих веб- та мобільних додатків. Зокрема, за участі експертки проекту «Плани гендерної рівності для інформаційних наук та науково-дослідних інституцій» (EQUAL-ІСТ, Horizon 2020), ст. викладачки ХНЕУ ім. Саймона Кузнеця Ганни Плєханової, створювався дизайн мобільного додатку для вирішення проблем гендерної соціалізації студентів з інвалідністю.
Гендерний центр ХНУМГ імені О.М. Бекетова інформував Мережу про свій досвід участі у заходах формату хакатон, набутого в рамках міжнародного проекту «Secondary city». За ініціативи директорки Центру міжнародної діяльності та освіти, директорки Гендерного центру, к.е.н., доц. Бібік Наталії Валеріївни, здійснювалася розробка гендерно-чутливих компонентів «безпеки міста». В рамках проекту діяла широка інформаційно-комунікативної платформа для спільної роботи фахівців виконавчого комітету Харківської міської ради, університетських експертів та волонтерів, а також громадських активістів (https://secondarycities.state.gov/). Основні «польові дослідження» виконувалися студентами-волонтерами напряму підготовки «Геоінформаційні системи і технології», «Землеутрій і кадастр» (керівник проектної групи – Михайло Шерстюк).Університетською спільнотою створено декілька успішних локальних рішень на платформі ArcGIS для здійснення гендерного моніторингу міських територій http://gc.kname.edu.ua/index.php/uk/42-genderno-orientovanij-monitoring-mista-z-vikoristannyam-gis-kartografuvaniya (координаторка дослідницької групи – к.філос.н., доц. Фесенко Галина Григорівна).
Гендерний центр ХНУМГ ім. О.М.Бекетова запрошує викладачів та студентів, зацікавлених у роботі в сфері створення геопросторового потенціалу Харкова до спільної проектної роботи!