23 вересня 2017 р. у Харківському національному університеті міського господарства імені О.М. Бекетова відбулася презентація проекту «Гендерна політика великого міста», що здійснюються за підтримки міської програми «Молодь Харкова» на 2012-2017 роки. Ініціатори та виконавці проекту: ГО «Молода перспектива», ГО «Лінк» та Гендерний центр ХНУМГ ім. О. М. Бекетова. Мета проекту: підвищення рівня поінформованості молоді у питаннях гендерної політики міст для формування активної позиції щодо впровадження кращих гендерних практик у територіальний розвиток громади Харкова.

У презентації проекту взяли участь Ольга Чичина – радниця Харківського міського голови з питань гендерної політики, депутатка харківської міської ради, Валерій Сичов – заступник начальника управління у справах cім’ї та молоді Департаменту у справам сім’ї, молоді та спорту Харківської міської ради.

Директорка Гендерного центру ХНУМГ ім. О. М. Бекетова Наталя Бібік звернула увагу на актуальність проекту. У Харкові, як і в інших українських містах, до теперішнього часу переважає гендерно нейтральна політика, у якій поза увагою залишаються особливі потреби містян груп «гендер+» (жінок і чоловіків різних вікових категорій, фізичних можливостей, які залучені до продуктивної та репродуктивної праці т.ін.). Разом з тим гендерні урбан-практики залишаються маловідомими широкому колу молоді. Саме тому Гендерний центр ХНУМГ ім. О. М. Бекетова, спільно з громадськими організаціями, розпочинає навчання у школі гендерної урбаністики.

Що таке гендерна урбаністика? Чи(м) відрізняються погляди жінок та чоловіків на місто? Чому важливо чути голоси жінок у міській політиці? Як жінки можуть солідаризуватися та впливати на розвиток міст? Ці та інші питання були у фокусі уваги учасниць панельної дискусії Галина Фесенко - координаторки проекту, експертки з гендерної урбаністики, Олени Стрельник – соціологині, дослідниці, громадської активістки, координаторки проекту «Полтава очима жінок», експертки з гендерних питань.

В рамках проекту «Гендерна політика великого міста» буде проведений цикл семінарів-тренінгів про гендерні цінності, гендерні практики та гендерні стратегії сучасних міст. Міста мають бути безпечними і комфортними для Усіх, а їх простори – задовольняти потреби мешканок/мешканців у сфері праці, освіти, відпочинку і т. ін. Моніторинг міста відбувається на двох рівнях урбаністичного простору: просторово-архітектурному (споруди, площі, вулиці) та соціальному (люди, які користуються міською інфраструктурою). А оскільки мешканці – це жінки та чоловіки різного віку, що представляють різні соціальні категорії, їх відповіді будуть відмінними між собою. Наприклад, критерії безпеки в містах не обмежуються проявами злочинності та насильства, а торкається соціальних, економічних, культурних питань.

Ідея проекту ґрунтується на розумінні того, що чоловіки і жінки можуть мати відмінний досвід використання міських локацій (деякі на основі гендерної нерівності). Сектори життєдіяльності міста, за якими може виконуватись гендерний аудит міського простору:

  • громадський транспорт;
  • повсякденні маршрути (пішохідні та транспортні) мешканця/мешканки міста з точки зору їх комфортності та доступності;
  • рекреаційні території – бульвари, парки (гідропарки, лугопарки, лісопарки, парки культури та відпочинку), сквери, набережні та ін. з точки зору створених умов для відновлення «життєвих сил» мешканця/мешканки міста;
  • міські території загального користування – рівень доступу до закладів культури, торгівельно-розважальних центрів, закладів з надання побутових послуг тощо.

Учасникам проекту - авторам та авторкам гендерно-орієнтованих урбан-ідей – буде надана експертна підтримка для їх впровадження на конкретних локаціях (або у сферах життєдіяльності) Харкова. Найкращі урбан-ідеї для розбудови Харкова як «міста рівних можливостей» будуть презентовані громаді міста!

Анкета для участі в проекті «Гендерна політика великого міста» https://docs.google.com/forms/d/1s91SsHeuDyDuLxNJb1nCjZztt7Th_IEIYbGa4w_IklU/viewform?edit_requested=true


На сайті 36 гостей та 0 користувачів

3 konf

ukraine
 

fl gorodafl oblasti

france diplomatie

kievsk dialog

mejd fond vidrodjennya

open for young women

ranju

un women

genger

go govern